• 1989-1994 - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მექანიკა-მანქანათმშენებლობის ფაკულტეტი, მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგიის სპეციალობა, ინჟინერ-ტექნოლოგის კვალიფიკაცია.
• 1994-1998 - ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიკროეკონომიკისა და მენეჯმენტის ფაკულტეტი, საყოფაცხოვრებო მომსახურებისა და საქალაქო მეურნეობის ეკონომიკისა და მართვის სპეციალობა, ინჟინერ-ეკონომისტის კვალიფიკაცია.
სამუშაო გამოცდილება
• 2020-დან დღემდე  -  საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, სსიპ მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილე.
• 2018-2019 - საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის გარემოსა და სოციალურ საკითხთა სამსახურის შრომითი ხელშეკრულებით დასაქმებული პირი (პროექტის მენეჯერი).
• 2017-2018 - საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის განსახლების სამსახურის კონსულტანტი.
• 2017-2017 - საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ქონების რეგისტრაციის დეპარტამენტის ცენტრალიზებული რეგისტრაციის სამსახურის  მენეჯერის მოვალეობის შემსრულებელი.
• 2016-2017 -  საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, მომსახურების ხარისხის განვითარების სამსახურის, პროდუქტების განვითარებისა და გაყიდვების განყოფილების უფროსი.
• 2014-2016 -  საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, მომსახურების ხარისხის განვითარების სამსახურის, მომსახურების კოორდინაციისა და ხარისხის განვითარების განყოფილების უფროსი.
• 2011-2017 - სსიპ „სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოსა“ და ევროკავშირის ერთობლივი პროექტის - „ელექტრონული მმართველობის დანერგვა ადგილობრივ თვითმმართველობებში“- მიწვეული ტრენერი.
• 2012-2017 - საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის მიწვეული ტრენერი (თემა: „საჯარო რეესტრის სერვისები“).
• 2010-2014 - საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, თბილისის სარეგისტრაციო სამსახურის უფროსის მოადგილე.
• 2008-2010 წლის 15 ივლისამდე საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, თბილისის სარეგისტრაციო სამსახურის, უძრავ ნივთებზე უფლებათა რეგისტრაციის განყოფილების ავტორიზებულ პირებთან ურთიერთობის სექტორის უფროსი.
• 2007-2008 წლის - საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, თბილისის სარეგისტრაციო სამსახურის, უძრავ ნივთებზე უფლებათა რეგისტრაციის განყოფილების, უძრავ ნივთებზე უფლებათა რეგისტრაციის უზრუნველყოფის სექტორის უფროსი.
• 2007-2007 - საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, ცენტრალური აპარატის მარკეტინგის სამსახურის ასისტენტი.
• 2006-2007 -  საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს თბილისის სარეგისტრაციო სამსახურის განცხადებების რეგისტრაციის სექტორის სახელმწიფო რეგისტრატორის მოადგილე.
• 2006-2006 - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, ცენტრალური აპარატის მარკეტინგის სამსახურის მთავარი სპეციალისტი.
• 2005-2006 - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს  საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, ცენტრალური აპარატის მარკეტინგის სამსახურის უფროსი სპეციალისტი.
• 2000-2004 - საქართველოს სამოციქულო მართლმადიდებელი ეკლესიის, ნიკორწმიდის ეპარქიის მღვდელმთავრის თანაშემწე (რეფერანტი) ეკონომიკურ საკითხებში.
• 2000-2004 - ქვაზე კვეთის ოსტატი, საქართველოს სამოციქულო მართლმადიდებელი ეკლესიის ნიკორწმინდის ეპარქია: ონის რ-ნის სოფ.უწერის ღვთისმშობლის სახელობის ტაძრის კანკელი, ამბროლაურის რ-ნის სოფ.პატარა ონის წმ.გიორგის სახელობის ეკლესიის კანკელი, ამბროლაურის რ-ნის სოფ.ნიკორწმინდის წმ.ნიკოლოზის სახელობის ეკლესიის კანკელი, ამავე ტაძრის წმ.ნიკოლოზის ხატების ქვის სადგამები. ონის რ-ნის სოფ. მრავალძლის წმ.გიორგის სახელობის ეკლესიის კანკელი. (იხილეთ „თანამედროვე ქართული საეკლესიო ხელოვნება“, თბილისი 2009 წელი გვერდი 207.)
• 1999-2000 - ქ.თბილისის I  სამშობიარო სახლთან არსებული „ღვთისმშობლის ტაძრად მიყვანების“ სახელობის ეკლესიის მშენებლობა (ექსტერიერის დიზაინი, ქვაზე კვეთის ოსტატი).
• სპეციალური მონაცემები
• 2020 - საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ ორგანიზებული ტრენინგი თემაზე - „გასაუბრების ტექნიკები“.
• 2020 - საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისია, ტრენინგი თემაზე - „საარჩევნო კამპანია და ადმინისტრაციული რესურსი - საარჩევნო პროცესებში ადმინისტრაციული რესურსის არამართლზომიერად გამოყენების პრევენცია და რეაგირება დარღვევებზე“.
• 2019 - გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ), ტრენინგი თემაზე „ჯანმრთელობის დაცვა და შრომის უსაფრთხოება სამშენებლო სექტორში“.
• 2018 - ცვლილებისა და კონფლიქტის მართვის ცენტრი - პარტნიორები საქართველო, ტრენინგი თემაზე „გუნდური შეჭიდულობა“.
• 2016 - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის მიერ ორგანიზებული ტრეინინგი თემაზე „ზოგადი მენეჯმენტი“.
• 2009 - APLR პროფესიული სერთიფიკაციის ორგანოს მიერ ჩატარებული უძრავი ქონების შემფასებელთა სერთიფიცირებისა და მომზადების სალექციო კურსი უძრავი ქონების შემფასებელი.
• 2009 - საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისია, საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეთა სერტიფიცირების გამოცდა.
• 2008 - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის მიერ ორგანიზებული ტრეინინგი თემაზე: „ეფექტური მომსახურება და თანამშრომელთა მართვა ხელმძღვანელ პირთათვის“.
• 2007 - ცვლილებისა და კონფლიქტის მართვის ცენტრი - პარტნიორები საქართველო ტრეინინგი თემაზე: მომხმარებელთან ურთიერთობის საკითხები.
• 2006 - ტრეინინგებისა და კონსულტაციების ცენტრი (CTC) პროექტის ციკლის მართვა, სერთიფიცირებული სასწავლო კურსი.
• 2006 - საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი სასერტიფიკატო სწავლება - საერთაშორისო კერძო სამართალში.
• 2005 - კომპიუტერული პროგრამა ARC GIS  (საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს, რეესტრის ინფორმაციული მართვის ცენტრი).
• 2004 - საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ვაკანტური ადგილების დასაკავებლად.
• პროექტის დასახელება, ელექტრონული პროგრამა „ხელშეკრულებების ელექტრონული მართვის სისტემა - E-Contracts“ (NAPR), პროექტის მენეჯერი (პროგრამისტთან ერთად).

Deputy of the Chairman of LEPL National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring
Mindia Jokhadze
Mindia Jokhadze - Deputy of the Chairman of LEPL National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring
Date of Birth - 30.10.1972
Education
1989-1994 – Faculty of Mechanics and Mechanical Engineering of the Technical University of Georgia, specialization: Mechanical Engineering Technology, qualification: engineer-technologist.
1994-1998 – Faculty of Microeconomics and Management of Tbilisi Iv. Javakhishvili State University, specialization: Economics and Management of Household Services and Urban Economy, qualification: Engineer-Economist.
Work Experience
- From 2020 to present – Deputy Chairman of the LEPL National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring at the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia.
- 2018-2019 – Employment contract as Project Manager at the Environment and Social Affairs Service in the Department of Highways at the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia
- 2017-2018 – Consultant, Accommodation Service in the Department of Highways at the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia
- 2017-2017 – Acting Manager of the Centralized Registration Service in the Department of Property Registration at the National Agency of Public Registry.
- 2016-2017 - Head of Product Development and Sales Department in the Service Quality Development Division at the National Public Registry Agency.
- 2014-2016 - Head of the Department for Service Quality Coordination and Development in the Service Quality Development Division at the National Public Registry Agency.
- 2011-2017 - Invited trainer at the LEPL Public Services Development Agency and the European Union joint project “Implementation of Electronic Governance in Local Self-Governments.”
- 2012-2017 - Invited trainer at the Georgian Justice Training Center (topic: Public Registry Services).
- 2010-2014 - Deputy Head of the Tbilisi Registration Service at the National Public Registry Agency.
- 2008 - until July 15, 2010 - Head of the Sector of Relations with Authorized Persons in the Section of Registration of Rights to Immovable Property at the Tbilisi Registration Service, National Agency of Public Registry.
- 2007 - 2008 - Head of the Sector for Ensuring the Registration of Rights to Immovable Property in the Section of Registration of Rights to Immovable Property at the Tbilisi Registration Service, National Agency of Public Registry.
- 2007-2007 - Assistant in the Marketing Service at the Central Office of the National Agency of Public Registry.
- 2006-2007 – Deputy State Registrar of the Sector for Registration of Statements at the Tbilisi Registration Service of the National Agency of Public Registry.
- 2006-2006 Chief Specialist of the Marketing Service at the Central Office of the National Agency of Public Registry, Ministry of Justice of Georgia.
- 2005–2006 – Senior Specialist of the Marketing Service at the Central Office of the National Agency of Public Registry, Ministry of Justice of Georgia.
- 2000-2004 – Assistant (Referent) in Economic Matters to the High Priest of the Nikortsminda Diocese of the Apostolic Orthodox Church of Georgia.
- 2000-2004 – Master of Stone Carving, Nikortsminda Diocese of the Apostolic Orthodox Church of Georgia: The iconostasis of the Church Dedicated to the Mother of God in the village of Utsera, Oni Municipality; The iconostasis of the Church Dedicated to St. George in the village of Patara Oni, Ambrolauri Municipality; The iconostasis of the Church Dedicated to St. Nicholas in the village of Nikortsminda, Ambrolauri Municipality; and stone stands for the icons of St. Nicholas at the same church. Additionally, the iconostasis of the Church Dedicated to St. George in the village of Mravaldzali, Oni Municipality (See “Modern Georgian Church Art,” Tbilisi 2009, page 207).
- 1999-2000 – The construction of the Church dedicated to the Entry of the Mother of God into the Temple at Tbilisi Maternity Hospital No. 1 (exterior design, stone carving master)
Special skills
- 2020 – Training organized by LEPL Center for Environmental Information and Education of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia on “Interviewing Techniques”.
- 2020 – Central Election Commission of Georgia, training on “Election Campaign and Administrative Resources – Prevention of Improper Use of Administrative Resources in Election Processes and Response to Violations”.
- 2019 – German Society for International Cooperation (GIZ), training on “Health Protection and Occupational Safety in the Construction Sector”
- 2018 – Center for Change and Conflict Management – Partners Georgia, training on “Team Tension”.
- 2016 – Training organized by the Justice Training Center of the Ministry of Justice of Georgia on "General Management".
- 2009 – Real Estate Appraiser Certification and Training Lecture Course on Real Estate Appraiser conducted by APLR Professional Certification Body.
- 2009 – Central Election Commission of Georgia, certification exam for election administration officials
- 2008 – Training organized by the Justice Training Center of the Ministry of Justice of Georgia on “Effective Service and Employee Management for Managers”.
- 2007 – Center for Change and Conflict Management – Partners Georgia, training on Customer Relationship Issues
- 2006 – Training and Consulting Center (CTC), certified training course in Project Cycle Management.
- 2006 – Ministry of Justice of Georgia, Georgian Justice Training Center, certificate training in International Private Law.
- 2005 – Computer Program ARC GIS (National Agency of Public Registry, Registry Information Management Center).
- 2004 – Ministry of Justice of Georgia, to fill vacant positions at the National Agency of Public Registry.
- Project Name: Electronic Program 'Electronic Management System of Contracts – E-Contracts' (NAPR), Project Manager (together with the Programmer)