მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლებმა საერთაშორისო კონფერენციაში მიიღეს მონაწილეობა
უზბეკეთის რესპუბლიკაში, ქალაქ ტაშკენტში საერთაშორისო კონფერენცია „ინტენსიური და ინოვაციური გადაწყვეტილებები მიწის დეგრადაციის წინააღმდეგ ბრძოლაში, მიწათსარგებლობის დიგიტალიზაცია“ გაიმართა.
კონფერენციის მონაწილეებმა მიწის დეგრადაციის წინააღმდეგ ბრძოლის, მიწათსარგებლობის მართვის გაციფრულების და თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვის საკითხები განიხილეს.
ღონისძიების ფარგლებში, გაიმართა პლენარული სესიები, სადაც საერთაშორისო ექსპერტებმა წარმოადგინეს მოხსენებები მიწის მდგრადი მართვისა და ინოვაციური ტექნოლოგიების დანერგვის თემებზე.
კონფერენციაში სამთავრობო უწყებების, სამეცნიერო წრეებისა და დარგის სპეციალისტების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ
ქართული დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მელიორაციისა და მიწის მართვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი გიზო ჭელიძე, მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე გიორგი მიშელაძე, ამავე სააგენტოს მიწის მიზნობრივი გამოყენებისა და მართვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პაატა ჭიპაშვილი და სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი გიორგი ზაქაიძე.
აღნიშნული საერთაშორისო კონფერენცია მნიშვნელოვანი პლატფორმაა თანამშრომლობის გაძლიერების, სამეცნიერო ცოდნისა და პრაქტიკული გამოცდილების გაზიარებისთვის.

Representatives of the National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring Participate in International Conference
An international conference "Intensive and innovative solutions to combat land degradation, digitalization of land resource use" was held in the city of Tashkent, Republic of Uzbekistan.
Conference participants discussed key issues related to combating land degradation, advancing the digitalization of land use management, and the implementation of modern technologies in the field.
As part of the event, plenary sessions were held during which international experts delivered presentations on sustainable land management and the adoption of innovative technologies.
The conference brought together representatives of government agencies, academic institutions, and industry specialists in the field.
The Georgian delegation included Gizo Chelidze, Head of the Department of Melioration and Land Management of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, Giorgi Misheladze, Chairman of the National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring, Paata Chipashvili, Head of the Department of Targeted Land Use and Management and Giorgi Zakaidze, Head of the Strategic Development Department of the same agency.
This international conference is an important platform for strengthening cooperation, exchanging scientific knowledge and sharing practical experience.