სსიპ მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტოს ხელმძღვანელად გენადი კერძევაძე დაინიშნა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა სსიპ მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლებს სააგენტოს ახალი ხელმძღვანელი გენადი კერძევაძე წარუდგინა.
მინისტრმა გენადი კერძევაძეს ახალ თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
გენადი კერძევაძეს სოფლის მეურნეობისა და საჯარო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. წლების განმავლობაში ის სხვადასხვა მნიშვნელოვან თანამდებობაზე მუშაობდა და კარგად იცნობს სამინისტროს სისტემას. დარწმუნებული ვარ, მისი გამოცდილება სააგენტოს საქმიანობის კიდევ უფრო ეფექტიანად წარმართვას და დასახული ამოცანების შესრულებას შეუწყობს ხელს“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
გენადი კერძევაძე პროფესიით იურისტ-ეკონომისტია. მას საჯარო და კერძო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა დროს იკავებდა ხელმძღვანელ პოზიციებს საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროში, საქართველოს ტრანსპორტის სამინისტროში, საქართველოს პარლამენტში და სხვა ორგანიზაციებში.
2017-2026 წლებში გენადი კერძევაძე შპსსაქართველოს მელიორაციაშისხვადასხვა ხელმძღვანელ პოზიციაზე მუშაობდა, მათ შორის, გენერალური დირექტორის მოადგილის, კორპორაციული და ადმინისტრაციული დირექტორის თანამდებობებზე. ბოლო პერიოდში იგი სსიპ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის დირექტორის მოადგილის პოზიციას იკავებდა.
გენადი კერძევაძემ მინისტრს გამოცხადებული ნდობისთვის მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ სააგენტოს გუნდთან ერთად აქტიურად გააგრძელებს დასახული მიზნებისა და მნიშვნელოვანი პროექტების განხორციელებას.
სსიპ მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტო ახორციელებს სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის რესურსების აღრიცხვასა და მიწათსარგებლობის სახელმწიფო მონიტორინგს, მონაწილეობს მიწის მდგრადი მართვის, ნიადაგის დაცვისა და ნაყოფიერების გაუმჯობესების, ასევე ქარსაფარი ზოლებისა და საძოვრების მართვის მიმართულებით სახელმწიფო პროგრამების განხორციელებაში.

Genadi Kerdzevadze has been appointed as the Head of the LEPL National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring
The Minister of Environment Protection and Agriculture, David Songulashvili, introduced the new head of the agency, Genadi Kerdzevadze, to the employees of the LEPL National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring.
The Minister congratulated Genadi Kerdzevadze on his appointment to the new position and wished him success in his future endeavors.
“Genadi Kerdzevadze has many years of experience working in the agricultural and public sectors. Over the years, he has held various important positions and is well acquainted with the Ministry's system. I am confident that his experience will contribute to managing the agency's activities even more effectively and achieving the set goals," stated David Songulashvili.
Genadi Kerdzevadze is a lawyer-economist by profession. He has many years of experience working in both the public and private sectors. At various times, he held leadership positions in the Ministry of Agriculture of Georgia, the Ministry of Transport of Georgia, the Parliament of Georgia, and other organizations.
In 2017 - 2026, Genadi Kerdzevadze worked in various leadership positions at “Georgian Amelioration” LTD, including Deputy General Director, Corporate and Administrative Director. Most recently, he held the position of Deputy Director of the LEPL State Laboratory of Agriculture.
Genadi Kerdzevadze thanked the Minister for the trust placed in him and noted that, together with the agency's team, he will actively continue the implementation of the set goals and important projects.
The LEPL National Agency for Sustainable Land Management and Land Use Monitoring carries out the inventory of agricultural land resources and state monitoring of land use. It also participates in the implementation of state programs focused on sustainable land management, soil protection and fertility improvement, as well as the management of windbreaks and pastures.